8 Haziran 2012 Cuma

Parça 3

         Saat 22. 05. Artık zamanla ilgili plan yapmıyorum. Artık alkol var, kendi kendime mırıldandığım şarkılar var, sevgilim var, kalkıp onu görmeye gitmek var, Kadiköy’ den Erenköy’ e giden otobüsler var, hep bir yerlerden bir yerlere giden otobüsler var.

         Eğer daha az ya da daha çok içseydim onu görmek istemezdim. Böyle sarhoşluklar da vardır. Kimseye bir şey anlatmak ya da ağlamak istemezsiniz. Kalkıp birilerini görmeye gidersiniz. Kafamdan bunlar geçerken bir durak önce inmişim. Olsun. Bir durak erken inmeyi bir durak geç inmeye tercih ederim. Etrafımı bir anda olmamış meyve tadında bir zenginlik kapladı. Ben sizin zenginliğinizin amına koyayım. Benim çişim var. Zevk sahibi biri tarafından tasarlanmış apartmanlardan birinin bahçesine girdim. Ben sizin bahçenize işerim arkadaşım. Ben de zevk sahibiyim, ben güzel işerim. Ben otobüsten bir durak erken indim, konuşasım yok, size hiçbir şey anlatmam, sadece bahçenizle benim işim. Hadi bakalım. Birazını da üzerime işedim. Fermuarımı kapatıyorum, sizlere birazcık olsun rahatsızlık verebildiysem ne mutlu bana. Sol bacağımın iç kısmından ılık bir damla yavaş yavaş aşağı süzülüyor. Aferin ona.
   
        İşte ışıl ışıl cadde. Kibritim bahçede mi kayboldu acaba? Gazete bayii. Sarı, iğrenç bir çakmak. 76 lira 65 kuruş. Sevgilim, bu ışıl ışıl cadde üzerinde, Afrika ve Asya’ ya kahve almaya gide gele oralarda da şube açmaya başlamış, misafirlerine rahatlık ve zevk vaadeden yavşak bir kahve zincirinde çalışıyor. Ben, bana para ve iç huzuru vadeden, zengin ve dindar ailelerinin çocuklarına özel ders veriyorum. İkimiz de çok profesyoneliz. Ben onu kahve satarken izleyebiliyorum ama o beni çocuklara matematik anlatırken izleyemiyor. İşimin en güzel yanı bu galiba. Derse gittiğim evlerde bambaşka bir dünya kuruyorum.

       Gidip sevgilimi görüyorum nihayet. Benden rahatsız oldu mu acaba? Olsun. Sakin bir yere geçip oturuyorum. Karşımda, güzel süslenmiş bir tabloda bir yazı: “Düşünmeniz,  yaratmanız, çalışmanız, yorgunluğunuzdan uzaklaşmak ve arkadaşlarınızla birlikte eğlenmeniz için doğru adrestesiniz.”
 
         Siktirin gidin amına koyayım. Ben sizin Türkçe’nize sokayım. Sevgilime kibar ve alkol kokulu bir şekilde  “Allahaısmarladık” deyip terk ediyorum mekanı. Haydi bakalım. Caddeyle başbaşayız yine. Benim şimdi istasyona yürümem gerek. Önümde uzunca bir yol. Sarhoşken yürümemişsem zaten boşa içmişimdir. Yürüyelim bakalım.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder